Biografia

Początki

1987 roku H.P. Baxxter, Rick J. Jordan, Britte Maxime i Slin Tompson założyli zespół o nazwie “CELEBRATE THE NUN”. Pierwszym ich singlem był “Ordinary Town” i został wydany w Niemczech i był hitem. Kolejne produkcje również odnosiły sukcesy. Sprzedali ponad 30.000 płyt w samych Stanach Zjednoczonych. W 1989 roku grupa wydała album o tytule “MEANWHILE”. Slin Tompson w 1990 roku opuścił zespół i zaczął realizować inne projekty. W tym czasie H.P, Rick i Britt przygotowywali materiał do kolejnego albumu pt: “Continous”. Potem grupa się rozpadła. Dopiero dwa lata później, czyli w roku 1993 HP, Rick razem z kuzynem Hansa, Ferrisem założyli Happy Hardcore`owy zespół o nazwie SCOOTER. Chłopaki spytali Britte czy chciałaby przyłączyć się do zespołu jednak odmówiła, ponieważ chciała tworzyć muzykę Pop, a nie Techno. Swoją drogą, ciekawe co by było, gdyby Britte została ?


Wydarzenia, jakie po sobie nastąpiły, nie zapowiadały tak wspaniałej kontynuacji, która trwa do dziś. Ale od początku. HP, zaczynał pracę przy dystrybucji i transakcjach w “Hamburg Indie” (obecnie Edel Records). Tam właśnie spotkał Jens`a Thele`a, który jest do dziś głównym managerem zespołu. W tym samym czasie, Rick budował swoje studio nagrań w jego siedzibie w Hanover. Nadeszło lato`93 i ukochana przez fanów techno ‘Love Parade’. Wbrew pozorom to świetna impreza. Tydzień po HP,Rick,Ferris i Jens założyli ‘The Loop Remix’ -Team. Zajmowali się mixowaniem najlepszych kawałków muzyki Techno. ‘The Loop’ zaczęło wypuszczać rozmaite mixy takich formacji jak: Adeva, Holly Johnson, Tag Team, RuPaul, Marky Mark i stali się najlepszą remixową grupą w Niemczech.


I stało się – (1994)

Jak zawsze, kiedy uczestniczymy w jakimś przedsięwzięciu, zastanawiamy się czy samemu dalibyśmy radę również stworzyć coś podobnego? I tak właśnie powstał pomysł na stworzenie własnego zespołu. HP wspólnie z chłopakami, wypuścili pierwszy singiel pt. ‘Vallée de Larmes’. Kawałek dotarł na 8 pozycje listy ‘German Dance’. Porażka czy sukces ? Wtedy zaczęli się zastanawiać, czy warto powołać projekt ‘SCOOTER’ do życia. Postanowili jednak jeszcze poczekać.


Pojawiła się szansa na występ w klubie ‘Palladium’w Hamburgu (Niemcy). Miał to być pierwszy występ na żywo przed szerszą publicznością. Chłopaki wciąż grali instrumentalne kawałki techno i na ten występ mieli przygotowany ‘Vallée de Larmes’, ‘Cosmos’ i kilka innych zmixowanych kawałkow różnych wykonawców. Jedna z legend i to ta najbardziej prawdopodobna mówi, że H.P. Baxxter miał przygotować extra kawałek na przywitanie innych Dj`ow. To mogłaby być prawda, gdyż słychać w ‘Hyper Hyper’ jak wymienia znanych DJ`ow. Był to także pierwszy utwór, w którym HP spróbował swoich sił przy mikrofonie. I stało się, publiczność oszalała, niektórzy zmienili swoje przywitanie i zamiast mówic ‘Hi’ czy ‘Hello’ to zaczęli mówić ‘HYPER HYPER’.


Po tym sukcesie projekt ‘SCOOTER’ stał się rzeczywistym i tak narodził się zespół ‘SCOOTER’. HP. Baxxter, Rick J.Jordan i Ferris zajmowali się tworzeniem muzyki, a Jens Thele stał się managerem zespołu. Po tym wydarzeniu, grupa wypuszcza singiel ‘HYPER HYPER’ z nadzieją, że będzie to jakiś malutki klubowy hit. Chyba teraz każdy uśmiechnął się lekko do siebie.


Zanim kawałek trafił na jakąkolwiek listę przebójow (!) woooow. W samych Niemczech ogólna sprzedaż była w nakładzie około 700 tysięcy sztuk (platyna). Tak jak pierwszy singiel nie odniósł zbyt dużego sukcesu, tak ten drugi sprawił, że zdobyli sympatię wielu fanów takiego rodzaju muzyki z całego świata.